Zawoja – najdłuższa wieś w Polsce

W województwie małopolskim możemy znaleźć wiele pięknych miast oraz miejscowości, które są bogate w piękne krajobrazy, atrakcje turystyczne oraz zabytki. Jednym z najbardziej popularnych miejsc w południowej Polsce jest Zawoja, która może poszczycić się mianem najdłuższej wsi na terenie naszego kraju. Co roku odwiedzana jest przez tysiące turystów, którzy pragną bliżej poznać ten interesujący region.

Każda przyjeżdżająca tutaj osoba może skorzystać z infrastruktury noclegowej, znajdziemy tam oferty istniejących na tym terenie hoteli, domków gościnnych czy gospodarstw agroturystycznych, które w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi. W obiektach tych funkcjonują boiska do siatkówki, altanki, place zabaw. W niektórych gospodarstwach agroturystycznych występują stadniny koni, które wykorzystywane są do prowadzenia zajęć hipoterapii. Co roku możemy spotkać tutaj wiele osób niepełnosprawnych, które korzystają z tutejszej terapii oraz rehabilitacji, która prowadzone jest przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Zawoja to miejscowość, w której znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest plaża z dostępem do kąpieliska, która otwarta jest dla turystów jedynie w okresie letnim. Jest tam także boisko do piłki plażowej. Nad bezpieczeństwem wszystkich osób korzystających z tego obiektu czuwają ratownicy wodni. Co roku odbywają się tutaj turnieje siatkówki, w których mogą brać udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

W Zawoi funkcjonuje wiele restauracji, barów i karczm, w których możemy spróbować tutejszych przysmaków i specjałów. Miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać z lodowiska. Jest przy nim wypożyczalnia łyżew. Miejsce to jest bardzo często odwiedzane zarówno przez turystów, jak i mieszkańców Zawoi oraz innych okolicznych wiosek. Bardzo ciekawym pomysłem było stworzenie ,,Klubu Aktywnych Mam”. Organizowane są tam zajęcia gimnastyczne, biegi oraz wyjścia na basen, w których udział mogą brać kobiety wraz z ich pociechami. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Najdłuższa miejscowość w Polsce, czyli Zawoja, to miejsce, w którym każdy może naładować swoje akumulatory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>