Zakątek w dolinie Popradu – Piwniczna-Zdrój

Piwniczna-Zdrój jest uroczym uzdrowiskiem, leżącym w malowniczym paśmie Beskidu Sądeckiego. Co roku przyjeżdża tu wiele osób. Jedni szukają wypoczynku w otoczeniu pięknej przyrody, inni szukają pomocy w tutejszym uzdrowisku. Występują tutaj wody mineralne nazywane szczawami. Zawierają one dwutlenek węgla a także wapń, magnez, potas, sód i żelazo. Wody te zyskały dużą popularność już w okresie międzywojennym. Nadają się zarówno do picia, jak i do zabiegów. Pomocne są w leczeniu chorób wątroby, dróg żółciowych, przewodu pokarmowego, nerek oraz płuc i oskrzeli. Popularna woda Muszynianka pochodzi właśnie stąd.

Położenie Piwnicznej Zdrój w magicznej, wąskiej dolinie Popradu podnosi walory turystyczne tego zakątka. Uzdrowisko usytuowane jest na prawym brzegu Popradu [Poprad rzeka – info] naprzeciw centrum miasta. Miejscowość jest też popularnym letniskiem, stacją klimatyczną i ośrodkiem kolonii dziecięcych. Funkcjonuje tu rozlewnia wód mineralnych, znanych w całej Polsce. W pobliżu miasta wybudowany został amfiteatr leśny oraz centrum narciarskie z całym systemem wyciągów i tras zjazdowych.

Baza noclegowa w Piwnicznej-Zdroju jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie dużej ilości turystów. Najchętniej wynajmowane są pokoje w gościnnych gospodarstwach. Oprócz wysokiego standardu lokali czeka na nas pełne wyżywienie. Oczywiście z daniami kuchni regionalnej w roli głównej, ale nie tylko. Piękne domki w górskich okolicach to idealne miejsce na romantyczny odpoczynek we dwoje. Jest też wiele ośrodków turystycznych i pensjonatów [Piwniczna-Zdrój – nocleg]. Miejsc jest naprawdę dużo, ale o rezerwację należy zadbać z pewnym wyprzedzeniem, ponieważ przyjeżdża tutaj mnóstwo turystów.

Położenie Piwnicznej-Zdroju w strefie przygranicznej polsko-słowackiej, przyciąga również zagranicznych turystów. Nam z kolei daje możliwość poznania terenów na Słowacji. Z centrum miasta wychodzą liczne szlaki turystyczne, których łączna długość to przeszło 300 kilometrów. Widoki, jakie można podziwiać, spacerując trasami, zapierają dech w piersiach. Dla tych, którzy wolą wycieczki rowerowe wytyczono szereg ścieżek, prowadzących przez najbardziej malownicze tereny. Bardzo popularne jest tu także jeździectwo konne, a wczasy w siodle stają się obecnie coraz modniejsze. Zwłaszcza, że jazdy na koniu można się tutaj uczyć od podstaw pod okiem doświadczonych instruktorów. Latem oczywiście największą atrakcją jest spływ łodziami rzeką Poprad aż do Rytra. Piwniczna-Zdrój to dobre miejsce na wakacje albo na krótki urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>