Wypoczynek w Sielpi Wielkiej – co warto zobaczyć?

Z doliny Popradu, o czym pisaliśmy ostatnio, wyruszamy w kolejne, piękne widokowo miejsce. Sielpia Wielka jest malowniczą miejscowością położoną na terenie województwa świętokrzyskiego. Jest to miejsce, gdzie na wakacje przybywa wielu turystów z całego województwa. Ale dlaczego by nie odwiedzić tego uroczego miejsca, gdy mieszkamy dalej? W Sielpi Wielkiej można odpocząć po ciężkiej pracy i zregenerować się do czasu kolejnego urlopu. To idealne miejsce, by spędzić kilka dni z dala od miejskiego zgiełku. Czeka nas tu w wielu miejscach cisza i spokój, możemy spacerować godzinami albo zaplanować sobie wycieczkę rowerową.

Dużo czasu spędzimy nad jeziorem Sielpia, które jest jedną z największych atrakcji turystycznych w tych stronach. Jest to sztuczny zbiornik, który powstał poprzez spiętrzenie wód rzeki Czarna. Jezioro powstawało w latach 60. ubiegłego wieku i od tamtego czasu stworzono w tej okolicy również bogatą infrastrukturę turystyczną. Pojawiły się wypożyczalnie sprzętu wodnego, lodziarnie, kawiarnie i inne obiekty gastronomiczne. Na jeziorze znajdują się także dwie niewielkie wyspy. Można się do nich dostać np. kajakiem albo rowerem wodnym, który wypożyczymy na miejscu. Na plaży znajdują się także pomosty, z których można skakać do wody. Z dala od plaży zobaczymy zazwyczaj wielu wędkarzy, którzy przybywają nad jezioro od samego rana.

Na terenie wsi oraz w jej okolicach działają także liczne ośrodki wczasowe, gdzie możemy się zatrzymać na dłużej. W środku sezonu powinniśmy zarezerwować dla siebie miejsca z wyprzedzeniem. Możemy to zrobić za pomocą wyszukiwarki internetowej – po wpisaniu hasła „noclegi Sielpia Wielka”, powinny nam się pokazać różne strony, prowadzone przez pensjonaty, ośrodki wczasowe czy gospodarstwa agroturystyczne. Baza noclegowa w tych stronach jest dosyć różnorodna. Znajdziemy obiekty przy samej plaży, jak i położone trochę dalej. Każdy z ośrodków oferuje nam dogodne warunki i wiele dodatkowych atrakcji. W Sielpi znajduje się także jeden hotel o wyższym standardzie.

Niezależnie od tego, gdzie się zatrzymamy, zobaczymy tu przepiękne lasy i będziemy mogli skorzystać z czystych wód jeziora. Sielpia Wielka jest miejscem idealnym na odpoczynek, zarówno ten bardziej jak i mniej aktywny. Można się tu też wybrać całą rodziną i dobrze spędzić swój urlop. Co roku miejscowość przyciąga wielu turystów, którzy chętnie wracają tu w późniejszych latach.

4 thoughts on “Wypoczynek w Sielpi Wielkiej – co warto zobaczyć?

  1. Ja jeżdżę tam co rok, bo mam blisko, i nie wydaje pieniędzy na inne „kurorty”, które zniszczyłyby mój budżet.

  2. Sielpia Wielka to rzeczywiście jeden z rozsądniejszych kurortów, jeśli chodzi o budżet – nocleg w miarę tanio, atrakcje też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>