Wycieczki jednodniowe z Darłowa

Darłowo to jedno z najpopularniejszych miejsc wybieranych przez osoby chcące spędzić swój urlop nad morzem. Dlaczego? Na czym polega niezwykłość tego miejsca? Przede wszystkim bez żadnego problemu znajdziemy tu noclegi Darłowo posiada bowiem szczególnie wiele ofert miejsc wypoczynkowych. Rozbudowana baza noclegowa (meteor-turystyka.pl) obejmuje zarówno miejsca na polu namiotowym, campingu, w pensjonacie, willi czy ośrodku spa. Jeśli nie zarezerwowaliśmy pokoju wcześniej nie będziemy mieć także większego kłopotu ze znalezieniem pensjonatu z tabliczką „noclegi Darłowo – wolne pokoje”.

Ponadto w Darłowie znajdują się piękne plaże, gdzie możemy zażywać morskich kąpieli, spróbować swoich sił na nartach wodnych czy na skuterze. Mamy także możliwość wędkowania, wypływu na połów ryb, odbycia rejsu stateczkiem, wyprawy rowerowej wspaniałymi szlakami oraz wielu innych wspaniałości. Co jednak zrobić, kiedy chcemy pojechać gdzieś na jeden dzień poza miasteczko i coś zobaczyć ciekawego?

Pierwszą możliwością jest bez wątpienia prom na wyspę Bornholm. Warto na tę wyprawę zabrać ze sobą rowery albo wypożyczyć je po przybiciu do lądu. O wyspie można powiedzieć, że jest to nie niezwykłe połączenie natury z kulturą i zabytkami. Inną atrakcją będzie na pewno wyprawa do Jarosławca – znajduje się tam niezwykłe Muzeum Bursztynu. Będąc tam warto również wybrać się na spacer i zobaczyć starą latarnię morską oraz wykąpać się w znanym Parku Wodnym (facebook.pl).

Jeśli chcemy zażyć trochę więcej kultury warto również udać się do Słupska – tu w Muzeum Książąt Pomowskim mamy szansę zwiedzić unikatową kolekcję prac Witkiewicza. Nie można także zapominać, że tuż obok znajduje się słynny Słowiński Park Narodowy. Będąc tak blisko niego nie można marnować takiej okazji i trzeba koniecznie przekonać się na własne oczy o jego piękności i wyjątkowości. Aby pobyć trochę na łonie natury i w pełni zrelaksować się warto pojechać na trochę do znanego uzdrowiska Dąbki. To jednak nie koniec miejsc idealnych na jednodniowe wycieczki. Nie można bowiem nie wspomnieć o Leonardii. Jest to park rozrywki i dobrej zabawy, oddalony zaledwie 7 km od Darłowa. Jego niezwykłość polega na obecności prawie 100 gier- zarówno dla starszych, młodszych jak i dla całej rodziny. Warto także powiedzieć słowo o Forcie Marian- tu należy pojechać jeśli chcemy dowiedzieć się nieco więcej o sprzętach militarnych pochodzących z całego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>