Przyrodnicze atrakcje Świeradowa-Zdroju

Dzisiaj bardzo ciężko znaleźć dobre miejsce wakacyjne zupełnie oddalone od większych miast, gdzie jest tłoczno. Raczej w wakacje chciałoby się od tego tłoku uciec i móc w spokoju wypocząć, takie warunki zapewnia nam przepięknie ulokowane w kotlinie miasto uzdrowiskowe, czyli Świeradów Zdrój. Położony w Karkonoszach na Dolnym Śląsku, pomiędzy lasami i górami to idealnie miejsce na wypoczynek zarówno bierny jak i aktywny, w szczególności na pewno polecane jest to miejsce dla osób chcących wypoczywać aktywnie.

W sezonie zimowym znajdziemy tu wiele wyciągów narciarskich i kolejek, najpopularniejszą jest gondola SkiSun, która prowadzi na Stóg Izerski, skąd można zjeżdżać na nartach, ale przede wszystkim będąc na szczycie zwrócimy uwagę na przepiękne krajobrazy, które widać ze szczytu. Zauważymy na pewno całą panoramę Świeradowa Zdroju, część Karkonoszy i przepiękne widoki, które zapierają dech w piersiach.

Jeśli chodzi o szczyty będące w pobliżu miasta to jednym z niższych, po północnej stronie Stogu Izerskiego, jest Zajęcznik, którego wysokość to zaledwie 595 m.n.p.m., od bardziej zachodniej strony jest Sępia Góra o wysokości 829 m.n.p.m.. Możemy przejść się wzdłuż przepięknej rzeki Kwisy, jest to typowy górski strumień a zarazem najdłuższy dopływ rzeki Bóbr. Te 2 szczyty i tereny między nimi to jednak raczej propozycja na długie, piesze wędrówki, zaś jeśli chcemy dostać się na górę z całą rodziną, to warto skorzystać z kolejki gondolowej SkiSun. Nie ma tam nigdy kolejek, ponieważ 8-osobowe gondole mają przepustowość około 2400 osób w ciągu godziny, co jest ogromnym udogodnieniem.

Dodatkowym atutem są oczywiście noclegi, Świeradów Zdrój to miejsce bardzo dobrze rozwinięte pod względem turystycznym, a baza noclegowa jest tego idealnym przykładem. Wiele miejsc w hotelach i pensjonatach, ale także łatwość znalezienia ofert w internecie stanowią o bogactwie i dobrym standardzie świeradowskich miejsc wypoczynkowych, tak samo jak i o rozwoju całej infrastruktury turystycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>