Drewniany kościół w Gorcach

Drewniany kościół św. Michała Archanioła znajdujący się w Gorcach to jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych w tym regionie turystycznym. Nie bez powodu został on wpisany na listę UNESCO, dlatego każda osoba decydująca się na wizytę w tym rejonie, bardzo chętnie udaje się do tamtejszego kościółka. Pochodzi on aż z XV wieku, ale nadal można go podziwiać zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Kościół ten został w całości zaprojektowany w stylu gotyckim, dlatego jest bardzo okazały, stylowy, estetyczny i wyszukany. W środku wiele elementów również ma dużo wspólnego z gotykiem, więc warto przejrzeć je z bliska i dowiedzieć się o nich nieco więcej informacji. Kościółek został wykonany z drzewa modrzewiowego, które okazało się być bardzo solidne i wytrzymałe. Przy jego budowie nie użyto gwoździ, co jest ewenementem na skalę światową, ale o tym może opowiedzieć zainteresowanym wynajęty przewodnik. Dzięki temu można poszerzyć swoją wiedzę architektoniczną oraz historyczną, a na takie posunięcie decyduje się coraz większa liczba osób.

Wewnątrz kościoła największą atrakcją turystyczną jest z całą pewnością starodawna polichromia gotycko-renesansowa, która zachowała się w bardzo dobrym stanie. Ludzie doceniają ten element. Oprócz tego znajduje się tam zjawiskowy oraz spory ołtarz główny, na którym ustawiony został piękny tryptyk. Cechą charakterystyczną kościoła jest krzyż, który bardzo łatwo jest zauważyć z dalszej odległości, dlatego do kościoła łatwo jest oczywiście trafić, żaden turysta nie powinien mieć z tym najmniejszych problemów. Kościół ten można także zwiedzić przy okazji oglądania innych zabytków, ponieważ znajduje się on na trasie Szlaku Architektury Drewnianej. Jak widać wyraźnie Gorce dają szeroką możliwość zwiedzania współczesnym turystom, ponieważ za jednym zamachem można obejrzeć tam wiele zabytków drewnianych, a takich w tym regionie turystycznym jest pod dostatkiem. Dlatego warto więc zarezerwować nocleg w okolicy i skorzystać ze wszystkich atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>