Czar wspomnień malowniczej Niedzicy

Niedzica to nieduża miejscowość w województwie małopolskim. Jest ona odwiedzana przez turystów niezależnie od pory roku, bowiem zarówno latem jak i zimą, można się tam świetnie bawić. Na miejscu znajduje się zabytkowy Zamek, którego historia sięga średniowiecza, ponadto spędzając czas w tym mieście można podziwiać piękne krajobrazy. Jakie atrakcje czekają na turystów, którzy zdecydują się na wypoczynek w tej urokliwej miejscowości?
Jeśli będziecie już  w Małopolsce koniecznie musicie zajrzeć do Zawoi najdłuższej wsi w Polsce.

Oczywiście, większość turystów zaczyna pobyt od zwiedzenia Zamku Dunajec. To nie dziwi, ponieważ warownia jest naprawdę imponująca, a podczas jej zwiedzania można nie tylko podziwiać mury, ale także wysłuchać niesamowitych legend, krążących na temat budowli. Co ciekawe, chętni mogą nawet spać na zamku – niektóre komnaty zostały zamienione w apartamenty, które można wynająć. Rzecz jasna zwiedzanie to tylko jedna z wielu atrakcji czekających na turystów wypoczywających w Niedzicy. W okresie wakacyjnym nad Jeziorem Czorsztyńskim działa plaża oraz kąpielisko. To idealne miejsce na opalanie oraz zażywanie orzeźwiającej kąpieli. Przy plaży znajduje się także wypożyczalnia sprzętu wodnego, z której chętnie korzystają osoby lubiące między innymi pływanie na wodnych rowerkach.

Przebywając w Niedzicy, warto rozważyć także odwiedzić pobliskie miejscowości. Jedną z tych najbardziej godnych uwagi wydają się być Sromowce Wyżne, ponieważ to właśnie stamtąd można wyruszyć na spływ Dunajcem – to niezapomniane przeżycie, ponieważ jego trasa jest wyjątkowo malownicza. Łodzie flisackie przypływają między innymi przez Pieniński Park Narodowy. Spływ może zakończyć się w Szczawnicy lub Krościenku, które są dobrą bazą wypadową dla osób chcących pochodzić po górach. Szczytami, które warto zdobyć są Trzy Korony oraz Sokolica. Decydując się jednak na wspinaczkę po górach, należy pamiętać o włożeniu odpowiedniej odzieży.

Do Niedzicy przyjeżdża wiele osób – zarówno tych chcących zdobywać pienińskie szczyty, jak również tych które zimą chcą pojeździć na nartach. Ofert można szukać dzięki frazie „noclegi Niedzica” na Meteorze. Baza noclegowa tego miejsca jest imponująca, w jej skład wchodzą między innymi wille, pensjonaty, prywatne kwatery, ale także ośrodki wczasowe. Ceny za pokój są zróżnicowane, najtańsze kwatery można znaleźć już za około 20 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>