Co robić w Karkonoszach?

Karkonosze stanowią najwyższe pasmo Sudetów, w Polsce są bardzo chętnie wybieranym regionem przez turystów. Jest tutaj całe mnóstwo atrakcji oraz miejsc, które warto zobaczyć. Oczywiście będąc w Karkonoszach najczęściej wybieranym obiektem jest najwyższy szczyt tych gór czyli Śnieżka, której wysokość to 1609 metrów nad poziomem morza, trzeba wejść tam na piechotę, szczyt jest dość wysoki, ale podejście dzięki temu, że jest to góra łysa, typowo skalista, jest dość przyjemne, wystarczy trochę kondycji i przygotowanie do kilkugodzinnego marszu pod górę.

Głównymi miejscami turystycznymi są Karpacz i Szklarska Poręba, Śnieżka znajduje się bardzo blisko Karpacza, właściwie z każdego miejsca tutaj jest ona idealnie widoczna. Będąc w mieście warto jest również zobaczyć Kościół Wang, czyli jeden z najbardziej znanych świątyń górskich w Polsce, jest to już praktycznie symbol miasta i całych Karkonoszy. W zimie zaś Szklarska Poręba i Karpacz przemieniają się w centrum sportów zimowych, szczególnie w Szklarskiej Porębie działa wiele wyciągów narciarskich, stoków i tras narciarskich z Polaną Jakuszycką na czele, której trasy są profesjonalnie przygotowane i odbywają się na nich liczne zawody nawet rangi międzynarodowej. Również wśród narciarzy bardzo popularna jest Kopa, czyli góra z wyciągiem narciarskim i na prawdę wysokimi trasami zjazdowymi, stanowią one nie lada gratkę dla fanów sportów zimowych. Trzeba również wspomnieć o takich miejscach jak Karkonoski Park Narodowy, Wodospady Szklarki i Kamieńczyka, muzeum zabawek, dinopark, zamek Chojnik w Sobieszowie czy miasteczko westernowe. W Karpaczu czy Szklarskiej Porębie działają również biura podróży organizujące jednodniowe wycieczki do Pragi, Harrachova, Wiednia czy Skalnego Miasta, są to bardzo ciekawe propozycje i na prawdę warto przemyśleć czy nie skorzystać z takich wypraw zagranicznych.

Atutem całych Karkonoszy jest na pewno baza wypoczynkowa (noclegi Karkonosze). Noclegi dla turystów są idealnie rozlokowane, znajdziemy w największych miastach liczne hotele, pensjonaty i miejsca w kwaterach prywatnych, ale także poza nimi liczne schroniska górskie i inne obiekty z możliwością noclegu. Cała infrastruktura turystyczna tutaj to najwyższy poziom, począwszy od bazy gastronomicznej, poprzez atrakcje a na noclegach kończąc.

One thought on “Co robić w Karkonoszach?

  1. Zdobyłem Śnieżkę w zeszłym roku, mam w miarę dobrą kondycję, ale miejscami nie dawałem rady…Widoki jednak wynagrodziły cały trud!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>